Civil Karácsony

CIVIL KARÁCSONY
2009. DECEMBER 13. vasárnap 10-19h
Nyírpláza, Fsz. Civil Udvar (volt elektronikai szaküzlet)
10:30 Megnyitó: Tóth Miklós, a Nyíregyházi Civil Fórum elnöke
PROGRAM:
10:00-19:00 óra között Civil Udvarban (földszint) folyamatos programok
 Fenyődíszítés (civil szervezetek által hozott fenyődíszekkel a nap folyamán)
 Tapintva láss! Érzékenyítő eszközök, braille írás, bepillantás a látássérültek világába szemtakarón keresztül (Vakok és Gyengénlátók Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete)
 Arcfestés (Human-Net Alapítvány, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyíregyházi Egyesülete)
 Origami, karácsonyi díszkészítés (Kelet Karitász Alapítvány)
 Társasjátékozás, puzzle, életmód kvízjáték, kérdőívezés (Együtt Egymásért Kelet-Magyarországon Egyesület)
 Fenyődísz készítése, kifestőképek kicsiknek (Egymásért-Családok Egyesülete)
 Könyvbemutató, grafológia, pályaválasztási tanácsadás (FIX Fiatalok Kulturális Szövetsége Ifjúsági Egyesület)
 Egészségügyi totó, malomjáték, puzzle, memória játék (Vesebetegek Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete)
 Vérnyomásmérés, vércukorszintmérés (Egymásért-Családok Egyesülete, Vesebetegek Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete, Cukorbetegek Nyíregyházi Egyesülete)
 Gipszöntés, gyertyaöntés, gyöngyfűzés, filigrán díszek készítése, üvegfestés, ajándék mézeskalács, szenvedélybetegséggel kapcsolatos tesztek kitöltése (Oltalom Szeretetszolgálat)
 Jelnyelvi bemutató (Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete)
 „Csészényi gondoskodás” (Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyíregyházi Egyesülete)
 Állatvédelmi vetélkedő (Állatbarát Alapítvány)
 Kresz-tesztlap kitöltés, memória karkötő készítése (Zöld Kerék Alapítvány)
 Eu-működésével kapcsolatos vetélkedők (Europe Direct)
 Civil filmek vetítése

Színpadi produkciók
 11:00-11:15 karácsonyi versek, ének – Rókahegyi Agapé Alapítvány
 11:15-11:40: karácsonyi zenés-táncos egyveleg – OMNIS Alapítvány
 11:45-12:00: jelnyelvi bemutató – Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete
 12:00-12:30: Wing Tsun Kung-fu School bemutató
 12:30-13:00: RIDENS Speciális Szakiskola, Szakközépiskola és Kollégium diákjainak „Karácsonyi hangulat” című műsora
 13:00-13:10: Szerencsepatkó Hagyományőrző Roma Tánccsoport műsora
 13:30-14:00 Spinning bemutató
 14:00-14:30 Kelet-Magyarországi Wing Tzun Kung-Fu Harcművészeti és Küzdősport Egyesület önvédelmi bemutatója
 14:30-14:45 karácsonyi versek, ének – Rókahegyi Agapé Alapítvány
 14.45-14:55 Jonathán Majorett csoport
 15:00-15:30 Szabolcs DSE társastánc bemutató
 15:30-16:00 Művészeti Középiskola és Kollégium Táncművészeti tagozatának és művésznövendékeinek bemutatója
 16:00-16:30 Művészeti Középiskola és Kollégium Zeneművészeti tagozatának növendékei
 16:30-17:00 Guba Néptáncegyüttes
 17:00- 17:30 Estella hastánc bemutató
 17:30- 17:45 2 Step hip-hop táncbemutató
 18:15-18:45 Folk Fusion koncert
 
2 Step Tánc-Sport Kulturális Közhasznú Egyesület, Atlantic Búvár Egyesület, Állatbarát Alapítvány, Cukorbetegek Nyíregyházi Egyesülete, Europe Direct, Egymásért-Családok Egyesülete, Együtt Egymásért Kelet-Magyarországon Egyesület, Észak-kelet Magyarországi Szenvedélybetegségeket Megelőző Egyesület, HUMAN-NET Alapítvány, Felső-Tisza Alapítvány, Jonathán Gyermek, Ifjúsági és Tánc Közhasznú Egyesület, FIX Fiatalok Kulturális Szövetsége Ifjúsági Egyesület, Kelet-Karitász Alapítvány ,Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyíregyházi Egyesülete, Oltalom Szeretetszolgálat, Omnis Alapítvány, Rókahegyi Agapé Alapítvány, Sinosz Megyei Szervezete, Szabolcs DSE, Tabula Pláza Alapítvány , TEMI Móricz Zsigmond Művelődési Ház Közhasznú Alapítványa, Vakok és Gyengénlátók Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete, Vesebetegek Sz-Sz-B. Megyei Egyesülete, Zeneoktatásért Alapítvány, ZEN-élünk Kulturális és Közművelődési Egyesület, Zöldkerék Alapítvány, Wing Tzun Kung-Fu Harcművészeti és Küzdősport Egyesület
 
 
A program támogatója a Nemzeti Civil Alapprogram